Активне життя на біологічному факультеті триває у будь-яку пору року

 

Активне життя на біологічному факультеті триває у будь-яку пору року
Нещодавно на базі біологічного факультету ДДПУ імені Івана Франка у м.Трускавці відбулися олімпіади з біології та хімії для учнів шкіл нашого району.
Основним принципом проведення олімпіад стало те, що до їх проведення були залучені студенти старших курсів біологічного факультету. Як зазначили вчителі, це досить добра практика, оскільки підвищує об’єктивність результатів олімпіади.
Студенти та викладачі факультету провели для вчителів та учасників олімпіад екскурсію навчальним корпусом, що викликало зацікавлення в усіх присутніх.
Після ознайомлення із факультетом учні розійшлися по визначених аудиторіях, де приступили до виконання завдань олімпіади. У кожній аудиторії панувала спокійна, творча атмосфера, студенти доброзичливо ставилися до учнів, що надавало їм впевненості.
У той же час учителі спілкувалися із викладачами факультету про сучасні аспекти розвитку біологічної та педагогічної наук, ділилися власним досвідом.
Переможцями олімпіади з біології стали: Кривицький Віталій (8 клас, с.Вороблевичі), Шпек Анна (9 клас, с.Лішня), Матіяш Тарас (10 клас, с.Попелі) та Садова Галина (11 клас, с.Вороблевичі); олімпіади з хімії: Зубрицький Юрій (8 клас, с.Довге), Калічак Ірина (9 клас, с.Верхні Гаї), Зубрицька Христина (10 клас, с.Довге), Зубрицька Оксана (11 клас, с.Довге), Мушинська Мар’яна (11 клас, с.Попелі).
Як зазначила Іванна Іванівна Чапля, вчитель Нагуєвицької школи: «Ця олімпіада – надзвичайно справедлива. Її проводять студенти, які потім разом із викладачами перевіряють роботи. Важливо, що студенти набувають навиків педагогічної діяльності проведення олімпіад, а викладачі контролюють перевірені ними завдання. Це великий плюс і для студентів, і для дітей, які беруть участь в олімпіаді. Учні задоволені від таких олімпіад, бо знають, що всі вони в однакових умовах. І такі невимушені стосунки між учнями і студентами допомагають учасникам краще зосередитись на розв’язанні завдань, почуватися спокійніше і впевненіше. Тому такі олімпіади, де є незалежні експерти, які їх проводять і оцінюють результати, є дуже об’єктивними. Ця об’єктивність якраз і має велику перевагу. Я вдячна колективу і студентам біологічного факультету за такий підхід до проведення олімпіад, за витрачений власний час.
За коментарем ми звернулися до методиста Дрогобицького районного відділу освіти Світлани Богданівни Павлюк:
- Районний відділ освіти тісно співпрацює із біологічним факультетом ДДПУ імені Івана Франка. Ми проводимо спільні конкурси, конференції, семінари. Викладачі факультету є частими гостями на наших методичних зібраннях. Уже третій рік поспіль олімпіада з біології проходить на базі біологічного факультету, і в цьому році тут вперше проведена олімпіада з хімії. Співпраця почалася із моменту відкриття факультету, але стала тіснішою і насиченішою, відколи біологічний факультет очолила Світлана Ярославівна Волошанська. Я, як методист відділу освіти, дуже задоволена проведенням олімпіад на біологічному факультеті. Ми разом з учнями і вчителями прибуваємо на біологічний факультет, де вже підготовлені аудиторії, в яких присутні по три студенти, які безпосередньо проводять олімпіаду. Вчителі збираються в окремій аудиторії, де вони можуть поспілкуватися між собою та почути новинки науки від викладачів кафедр біології та хімії. Учні і вчителі мають змогу ознайомитися з навчальними кабінетами та лабораторіями факультету. Роботи ми залишаємо на факультеті, де студенти разом із викладачами їх перевіряють і розширену, з повним аналізом інформацію передають у відділ освіти. Висловлюємо вдячність викладачам біологічного факультету, декану Світлані Волошанській, Світлані Монастирській, Василю Стахіву та Лілії Кропивницькій. Ці активні, творчі викладачі шукають нові шляхи співпраці зі школою.
Особливої уваги заслуговує проект створення відділення Малої академії наук на біологічному факультеті. Це дасть змогу залучити учнів, які цікавляться біологією і хімією, до наукової роботи, проведення експериментальних досліджень та подальшого їх професійного спрямування.
Також варто наголосити, що кожного року учні нашого регіону стають студентами біологічного факультету, а серед наших вчителів є багато випускників факультету. Мені як методисту дуже приємно, що учні вибирають фах учителя хімії і біології та стають студентами біологічного факультету.
Фото і текст Андрія Білецького


Создан 19 дек 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником